تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵:۴۵
به همت قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء:
اهدای 200 بسته حمایتی فرهنگی و ورزشی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت مُهـری
حجت‌الاسلام امینی نماینده ولی‌فقیه در قرارگاه خاتم انبیاء گفت: قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء در کنار طرح‌های سازندگی و عمرانی جزی از تکالیف و وظایف خود می‌دادند که در محدوده پروژه‌هایی که در مناطقی از کشور عزیزمان ایران اسلامی اجرا می‌کند مراسم و برنامه‌های محرومیت‌زدایی و فرهنگی اجرا کند.

به گزارش سرویس فرهنگی عصر مُهـر، قبل از ظهر امروز چهارشنبه به همت قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء 200 بسته حمایتی، فرهنگی و ورزشی به دانش آموزان مُهـری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر که با حضور سعید خادمی مدیر پروژه خاتم انبیا در مهر و عسلویه، حجت‌الاسلام مجید امینی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در موسسه دریا ساحل، رضایی فرمانده سپاه شهرستان علوی رئیس کمیته امداد و موسوی پور معاون اداره بهزیستی، حجت الاسلام سجادی رئیس شورای اسلامی شهر مُهر و جمعی از مدیران، مردم و دانش آموزان حضور داشتند اهداء شد.

حجت‌الاسلام مجید امینی نماینده ولی‌فقیه در قرارگاه خاتم انبیاء بیان داشت: قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء در کنار طرح‌های سازندگی و عمرانی جزی از تکالیف و وظایف خود می‌دادند که در محدوده پروژه‌هایی که کشور عزیزمان ایران اسلامی اجرا می‌کند مراسم و برنامه‌های محرومیت‌زدایی و فرهنگی اجرا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در قرارگاه خاتم انبیاء اظهار داشت: پروژه‌هایی که در این قرارگاه اجرا می‌شود در شهرستان‌ها و مناطق دورافتاده هستند و این مناطق همانند مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ پیشرفت نکرده‌اند و قرارگاه خاتم وظیفه خود می‌داند که در یک منطقه زمانی که کار عمرانی انجام می‌دهد کارهایی فرهنگی اجرا کند و مأموریت‌های حمایتی خود را در این مناطق انجام دهد.

وی افزود: این نوع برنامه‌ها در دستور کار نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه خاتم انبیاء است و امیدواریم که بتوانیم به‌نوعی انجام‌وظیفه و ادای دین کنیم به عزیزانی که ولی‌نعمتان ما در شهرستان‌ها هستند و زحمات بسیاری بر دوش آن‌ها است و بال اصلی این انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دوش این افراد است.

این مسئول تصریح کرد: امروز این بسته‌های حمایتی آموزشی، فرهنگی و ورزشی به دانش آموزان اهداء خواهد شد و امیدواریم در آینده بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری برای شهروندان این نظام داشته باشیم.

حجت‌الاسلام امینی یادآور شد: این برنامه‌ها و اهداء این بسته‌ها در دیگر استان‌ها نیز انجام‌شده است و امروز این برنامه در شهرستان مُهر استان فارس برگزار خواهد شد و این برنامه‌ها ادامه‌دار خواهد بود و ما تا مرز 70 کیلومتری پروژه برنامه‌های فرهنگی خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام مجید امینی نماینده ولی‌فقیه در قرارگاه خاتم انبیاء ادامه داد: قرارگاه خاتم انبیاء در طول سال برنامه‌های فرهنگی دیدار با خانواده‌های معظم شهدا خواهد داشت و هرگونه برنامه فرهنگی که بتوانیم در این مناطق با سپاه شهرستان اجرا خواهیم کرد.

این مسئول در بخش پایانی صحبت‌های خود خواستار اتحاد در بین مردم و مسئولین شد و گفت: از همه می‌خواهیم که دست در دست یکدیگر بگذاریم و تا زمانی که قرارگاه در این شهرستان است این برنامه‌ها و هر کاری که در توانمان باشد انجام خواهیم داد و خدمات‌رسانی به این دانش آموزان داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم سهم کوچکی جهت پیش برد اهداف این نظام و این انقلاب داشته باشیم.

در ادامه این همایش سعید خادمی مدیر پروژه خاتم انبیاء در مُهر و عسلویه بیان داشت: در مجموعه شهرستان مُهـر و با توجه به مجموعه پالایشگاه پارسیان و طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر جهت انتقال خوراک محصول پالایشگاه که گاز سی تو پلاس (c2+) است به مجموعه عسلویه در خط انتقال پروژه گاز است و این مأموریت به پروژه دریا ساحل محول شده است.

وی افزود: طول این خط لوله 62 کیلومتر است و این خط لوله بدون درز است و قطر این لوله‌ها 18 اینچ است که در برنامه زمان‌بندی به امید خدای متعال تا 18 ماه آینده این پروژه به پایان و به بهره‌برداری خواهد رسید و این پروژه فواید و اهمیت‌هایی خوبی برای این شهرستان خواهد داشت.

خادمی مدیر پروژه خاتم انبیاء در مهر اظهار داشت: کلیات این طرح برمی‌گردد به خط مرکز و پتروشیمی‌هایی که در منطقه فیروزآباد، فسا، جهرم و داراب که قرار بود احداث شود و این خوراک به این مناطق ارسال شود و تولید صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در این مجموعه داشته باشند و ازآنجایی‌که مشکلات کم‌آبی در استان و منطقه وجود دارد باعث شد طرح انتقال اتان به عسلویه کشیده شود و چندین سال است که مسئولین استان فارس تلاش کردند که استان فارس به مجموعه آب‌های نیلگون و آزاد خلیج‌فارس متصل کند که این امر محقق نشد.

 مدیر پروژه خط انتقال گاز تصریح کرد: از این فرصت‌ها باید استفاده کرد و مجموعه پالایشگاه سپهر، پتروشیمی در منطقه عسلویه احداث کرد است و گاز را از طریق این خط لوله به پتروشیمی پارسیان در عسلویه "شیرینو" انتقال خواهند داد و در آنجا بخشی از آن خوراک مجموعه پتروشیمی خواهد شد که هزینه‌هایی عاید استان فارس خواهد شد و بخشی دیگر صادر خواهد شد که باید مسئولین برنامه داشته باشند و فوایدی که این فروش هم از طریق صادرات و هم از طریق محصول به مجموعه هم‌جوار خواهد داشت امیدواریم عاید مردم این شهرستان و منطقه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گریزی هم به موضوع اشتغال‌زایی زد و بیان داشت: این پروژه از 6 ماه قبل شروع‌شده است که به‌صورت طراحی مهندسی، تأیید و اجرا بود و در این بخش پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و در یک ماه گذشته کار وارد مرحله اجرایی شده است و کار از روستای حاجی‌آباد و صادره آغازشده است.

وی افزود: هم‌اکنون تعامل بسیار خوبی با سازمان‌ها و نهادهای دولتی شهرستان داریم و حمایت‌های های بسیار خوبی از طرف نهادهای دولتی شده که به حمدالله موضوع اشتغال‌زایی هم مدنظر ما و مجموعه قرارگاه خاتم انبیاء است.

خادمی تصریح کرد: اولویت ما جذب نیروهای تخصصی در صورت وجود اولویت ما مردم این شهرستان است که یکی از اهداف بلند مجموعه قرارگاه است که در هر مجموعه و شهرستانی که وارد می‌شویم اول استعدادهای بومی شهروندان همان منطقه استفاده کنیم و هم‌اکنون 30 درصد نیروهای به‌کارگیری شده در این مجموعه نیروهای بومی این شهرستان هستند.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: در حوزه‌های تخصصی اگر نفرات شناسایی شوند این نفرات به‌کارگیری و جذب خواهند شد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود گریزی هم به این همایش زد و بیان داشت: یکی از اولویت‌هایی که در کنار مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء در دستور کار خود دارد محرومیت‌زدایی و حمایت‌های تحصیلی است که در خدمت دانش آموزان، آینده‌سازان و ذخایر این نظام مقدس و کشور جمهوری اسلامی ایران هستیم و بسته‌های حمایتی آموزشی در پایان این همایش به دانش آموزان اهداء خواهد شد.

سعید خادمی مدیر پروژه خاتم انبیاء در مُهر و عسلویه در پایان گفت: امیدواریم این بسته‌های فرهنگی و ورزشی یک کمک و تشویقی به دانش آموزان باشد که بتوانند باانگیزه بهتر مدارج تحصیلی خود را طی کنند و در آینده بتوانند کمکی به‌نظام و کشور عزیزمان داشته باشند.

شایان ذکر است در پایان به دانش آموزان بسته های حمایتی فرهنگی و ورزشی اهدا شد.

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
اهدای 200 بسته حمایتی فرهنگی و ورزشی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت مُهـری

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو