تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۶:۵۵
روایت، چهل شب با چهل شهید
شرح دیدار
محمد جواد حسن زاده نوشت: در طی مدت دیدار مادر شهید که مهربانی خاصی در چهره‌اش موج می‌زد آرام‌آرام اشک می‌ریخت و قطرات اشک مادر تا عمق وجودمان را سوزاند تا جایی که قصد داشتیم

به گزارش سرویس اجتماعی عصر مُهـر، شرح دیدار به قلم خادم الشهید محمدجواد حسن‌زاده، خرسندیم و خدای را سپاس گذاریم که توفیق حاصل شد بار دیگر به همراه یاران و دوستان به دست‌بوسی خانواده‌ای از شهدای دفاع مقدس برویم.

شهید ایرج فریدون نژاد ساکن روستای فاریاب شهرستان مُهـر.

پدر و مادر شهید هر دو در قید حیات هستند از این مطلب خوشحال می‌شویم و برای رسیدن به خانه شهید لحظه‌شماری می‌کنیم به آنجا که می‌رسیم بچه‌های پایگاه مقاومت روستا که آمده‌اند تشکر کردیم و برنامه را با قرائت قران آغاز نمودیم.

برادر شهید از آلزایمر پدر برایمان گفت این موضوع غصه‌دارمان کرد و حسرت خوردیم چراکه پدر از بیان خاطرات عاجز بود.

مادر اما به‌زحمت سؤالات راوی را می‌شنید و پاسخ می‌داد او گفت فرزندم در تمام امورات منزل همکاری می‌کرد او خوابی را که قبل از شهادت فرزندش دیده بود چنین تعریف کرد که دو جوان با چهره‌هایی نورانی و عمامه‌هایی سبز تابوت بر دوش وارد خانه شدند تابوت را جلوی من گذاشتند هرچه تلاش کردم تابوت را بازکنم نتوانستم از آن‌ها خواستم تابوت را برایم باز کنند از این کار سرباز زدند و گفتند شما امانت‌دار بودید و اکنون باید امانت را پس دهید.

در طی مدت دیدار مادر شهید که مهربانی خاصی در چهره‌اش موج می‌زد آرام‌آرام اشک می‌ریخت و قطرات اشک مادر تا عمق وجودمان را سوزاند تا جایی که قصد داشتیم ادامه مصاحبه را متوقف کنیم.

مادر شهید وصیت‌نامه فرزندش را سه روز پس از شهادت در قرآنش پیدا می‌کند.، برادر شهید برایمان گفت که شهید در وصیت‌نامه‌اش نوشته بود ما همان فرزندان روح‌اللهیم که به تعبیر خود حضرت امام در گهواره بوده‌ایم و اینک هنگامه یاری رهبرمان فرارسیده و از خانواده‌اش خواسته بود پس از شهادتش بی‌قراری نکنند، چراکه خون ما از خون علی‌اکبر امام حسین (ع) رنگین‌تر نیست.

به‌عنوان سوغات و تحفه این دیدار از مادر شهید می‌خواهیم ما را نصیحت کند، مادر خدمت به اسلام و مطیع امر رهبری بودن و فراموش نکردن قرآن را به ما گوشزد می‌کند.

دلمان نمی‌آید جمع گرم و باصفای خانواده شهید فریدون نژاد را رها کنیم اما به لحاظ رعایت حال پدر و مادر شهید به‌اجبار منزلشان را تا دیداری دیگر ترک می‌کنیم.

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
شرح دیدار

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو