تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰:۵۴
مروری بر عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان مُهر
وقتی شهرداری‌ها حق کتابخانه‌های عمومی را می‌بلعند
بررسی سفر اخیر مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان فارس به شهرستانهای مُهر و لامِرد و مرور اظهارات این مسؤول در این دو شهرستان در واقع می‌تواند ذره‌بین خوبی برای بررسی عملکرد و مدیریت این حوزه فرهنگی در شهرستان مُهر باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، چندین پروژه در دست ساخت کتابخانه‌ای و وضعیت مطلوب شهرستان لامرد در این حوزه فرهنگی بین شهرستانهای استان و در مقابل گلایه از عدم پرداخت بدهی‌های شهرداری‌های شهرستان مُهر از محل نیم درصد حق پرداخت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، به خوبی روشن می‌کند که کدام یک از مسؤولان و مدیران این دوشهرستان به این حوزه فرهنگی اهمیت بیشتری داده‌اند. حوزه‌ای که غفلت از آن می‌تواند نسل‌های آتیه‌ساز را در فرهنگ کتابخوانی با چالش جدی مواجه سازد.

هرچند بدهی شهرداری‌های شهرستان مُهر به کتابخانه‌های عمومی موضوعی نیست که مربوط به یکی دو سال اخیر باشد؛ به‌گونه‌ای که مدیرکل سابق نهاد کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر سال 94 خود به این شهرستان نیز شهرداری مُهر را یکی از بی‌تکلیف‌ترین شهرداری‌های استان در این حوزه برشمرد.

عدم پیگیری حق نیم درصد حاصل از در آمدهای شهرداری در سال‌های گذشته این شائبه را تقویت می‌کند که ممکن است دلیل آن همسو بودن برخی دستگاه‌های مرتبط با این مسئله در سال‌های اخیر باشد.

حال مسؤولان و مدیران شهرستانی پاسخ دهند چرا با وجود اهمیت این موضوع، وضعیت کتابخانه‌های شهرستان مُهر باید اینگونه باشد؟این در حالی است که انتظار می‌رود مطالبه فراموش شده کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهر توسط مدیران مربوطه با جدیت پیگیری شود.
انتهای پیام/پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
وقتی شهرداری‌ها حق کتابخانه‌های عمومی را می‌بلعند

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو