تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۹:۰۶
مجمع بسیج راهبردی سپاه شهرستان مُهـر تشکیل جلسه داد:
تهدیدات، آسیب‌ها و فرصت‌هایی که در شهرستان وجود دارد مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار گیرد و راه‌کارهای مناسب ارائه‌شود
فرمانده سپاه شهرستان مُهـر گفت: مجمع بسیج راهبردی دارای کارگروه‌های تخصصی است که در این کارگروه‌ها در خصوص آسیب‌ها و مشکلاتی که در شهرستان است مطرح و تصمیم سازی می‌شود و با توجه به تهدیدات، آسیب‌ها و فرصت‌هایی که در شهرستان است در این کارگروه‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده‌اند و در این...

به گزارش سرویس اجتماعی عصر مُهـر، شامگاه سه‌شنبه جلسه مجمع بسیج راهبردی سپاه شهرستان مهر با حضور رضایی فرمانده سپاه شهرستان، اعضای مجمع بسیج راهبردی، حجت‌الاسلام سجادی رئیس شورای اسلامی شهر مهر، موسوی بخشدار اسیر، رستمی بخشدار گله‌دار، فرماندهان حوزه‌های مقاومت شهرستان مهر، صمدانی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان و جمعی از بسیجیان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهر برگزار شد.

 

در ابتدای این همایش محمد رسول رضایی فرمانده سپاه شهرستان مهر ضمن عرض خیرمقدم به اعضای شرکت کنند بیان داشت: ما باید در هر پست و مقامی که هستیم سعی و تلاش کنیم به نحوی کار و تلاش کنیم که رضای خدای متعال در آن باشد.

وی افزود: مجمع بسیج راهبردی دارای کارگروه‌های تخصصی است که در این کارگروه‌ها در خصوص آسیب‌ها و مشکلاتی که در شهرستان است مطرح و تصمیم سازی می‌شود و با توجه به تهدیدات، آسیب‌ها و فرصت‌هایی که در شهرستان است در این کارگروه‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده‌اند و در این خصوص راه‌کارهایی ارائه‌شده است.

 

فرمانده سپاه شهرستان مهر در ادامه خاطرنشان ساخت: مصوباتی که از دل این کارگروه‌ها خارج می‌شود، در جلسه شورای بسیج مورد تأیید هیئت‌رئیسه قرارگرفته است و همان مصوبات در جلسه مجمع بررسی و کارگروه‌هایی که مصوبات آن‌ها مورد تأیید هیئت‌رئیسه قرار می‌گیرد و در این همایش بررسی و رأی‌گیری می‌شود و اعضای حاضر در این جلسه تصمیم خواهند گرفت که این مصوبات و راهکارهایی که کارگروه‌ها به آن رسیده‌اند در جهت پیشبرد اهداف این شهرستان در جهت توسعه شهرستان و کاهش تهدیدات و آسیب‌ها مؤثر است یا خیر و اینکه آیا این مصوبات قابل اجرایی شدن است؟ و اگر این مصوبات مورد تأیید اعضای مجمع بسیج راهبردی شهرستان قرار گرفت این مصوبات به سازمان‌ها و نهادهایی که مربوط است ارجاع خواهد شد و اگر این مصوبات در شهرستان محقق نشد به مجمع بسیج استان ارسال خواهد شد تا از طریق استان راهکارها بررسی و اجرایی خواهد شد.

 

در ادامه این همایش محمد رزم‌آرا رئیس مجمع بسیج راهبردی سپاه شهرستان مهر بیان داشت: مجمع بسیج راهبردی از نخبگان و اقشار مختلف مردم تشکیل‌شده است که دارای کارگروه‌هایی است که در قسمت‌های مختلف به موضوعات تخصصی پرداخته می‌شود و راهکارهایی که ارائه می‌شود در این‌چنین جلساتی مصوب خواهد شد و سپس اجرا خواهد شد.

 

رئیس مجمع بسیج راهبردی سپاه شهرستان مهر تصریح کرد: هدف مجمع بسیج راهبردی دارای وظایف و اهدافی است همچون عملیاتی کردن صحبت‌های مقام معظم رهبری، کمک و یاری به دولت‌مردان و مسئولین شهرستان، مشاوره فکری و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل مسائل و مشکلات در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی است، شناسایی ضعف‌ها و تقویت توانمندی‌های شهرستان از طریق راهکارهای توسعه شهرستان و استفاده از ظرفیت‌هایی که وجود دارد، ارائه طرح‌ها و پیشنهادها در کارگروه‌های تخصصی و تصویب در مجمع بسیج و ارائه به مسئولین جهت اجرا کردن مصوبات است.

 

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: کار مجمع تنها ایجاد یک مجمع نیست بلکه ایده پردازی و تولید فکر و اندیشه و راهکار مناسب جهت حل مسائل و مشکلات و معضلاتی است که در بخش‌های مختلف وجود دارد.

 

رزم‌آرا خاطرنشان ساخت: امروزه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به توان نظامی کشور جمهوری اسلامی پی برده‌اند و به سمت تهاجم فرهنگی واردشده‌اند و مقابله باارزش‌های دینی است و درزمانی که مقابله یک مقابله نظامی باشد هدف تصرف شهر و دیار است اما در تهاجم فرهنگی تصرف ایده‌ها، عقاید و ارزش‌ها است.

 

وی افزود: به همین منظور دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به سمت تهاجم فرهنگی از طریق فضای مجازی و ماهواره‌ها است و هم‌اکنون بیشترین هجمه‌ای که دشمن در حال ارائه دادن است از طریق فضای مجازی و شبکه‌های مجازی است.

 

این مسئول ادامه داد: یکی از راهکارها و عملکردهایی که مجمع بسیج راهبردی شهرستان می‌تواند داشته باشد که از طریق این کارگروه راهکارهای مناسب می‌توانند ارائه دهند و به تصویب برسد.

 

محمد رزم‌آرا رئیس مجمع بسیج راهبردی سپاه شهرستان مهر خاطرنشان ساخت: امیدواریم که بتوانیم با همفکری، همراهی و باهم گرایی یکدیگر در مسائل و مشکلات دست در دست یکدیگر بگذاریم و در جهت رفع موانع و مشکلات شهرستان قدم برداریم.

 

شایان‌ذکر است در ادامه این همایش آقایان دکتر علی محمدی رئیس کارگروه تخصصی اجتماعی، مهندس نیک مرام رئیس کارگروه تخصصی اقتصادی، صدیقه هاشمی رئیس کارگروه تخصصی زن و خانواده و مهندس کوکبی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

پایان پیام/224224

نظرات بینندگان
تهدیدات، آسیب‌ها و فرصت‌هایی که در شهرستان وجود دارد مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار گیرد و راه‌کارهای مناسب ارائه‌شود

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو