تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۹:۳۵:۳۸
جانشین منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه:
اقتدار جمهوری اسلامی به‌واسطه ولایت‌پذیری رزمندگان و شهدا به دست آمد
جانشین منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه گفت: بر انقلاب اسلامی ما در دوران جنگ تحمیلی تاریخی گذشت که تاریخ توسط تاریخ نویسان نوشته شد و افتخار آن تا دنیا، دنیا است برای ما است و این افتخار باقی خواهد ماند و این افتخار به‌واسطه ولایت‌پذیری رزمندگان و شهدا به دست آمد.

به گزارش سرویس فرهنگی عصر مُهـر، شامگاه سه‌شنبه آبروی محله در روستای مزایجان از توابع بخش اسیر شهرستان مهر با حضور سردار میرزایی جانشین منطقه چهارم دریایی سپاه، سرهنگ رضایی فرمانده سپاه شهرستان مهر، حجت‌الاسلام علوی امام‌جمعه گله‌دار، موسوی بخشدار اسیر و جمعی از مسئولین، مردم و خانواده شهدا به یاد شهید هنرمند برگزار شد.

حبیب‌الله میرزایی جانشین منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه در ابتدای صحبت‌های خود بیان داشت: امروز افتخار ما این است که در دفاع مقدش افراد و شهدایی بودند که حتی از نام خود گذشتند و شهید گمنام نام گرفتند.

وی در ادامه که این آبروی محله بنام شهید هنرمند برگزارشده بود افزود: شهید هنرمند حقیقتاً هنرمندانه زندگی کرد و هنرمندانه به شهادت رسید.

جانشین منطقه چهارم دریایی سپاه بیان داشت: انسان تنها موجودی است که می‌داند روزی می‌خواهد از این دنیا برود، اما باز نمی‌داند کجا و در چه وضعیتی خواهد مُرد، اما شهدای ما می‌دانستند که این راهی که انتخاب کرده‌اند راهی بدون بازگشت است و هنرمندانه قدم در این عرصه گذاشتند و تمامی سر تا وجود خود را در معرض یک معامله باخدای متعال قرار داند.

این مسئول در ادامه گریزی هم به موضوع دفاع مقدس زد و گفت: بر انقلاب اسلامی ما در دوران جنگ تحمیلی تاریخی گذشت که تاریخ توسط تاریخ نویسان نوشته شد و افتخار آن تا دنیا، دنیا است برای ما است و این افتخار باقی خواهد ماند و این افتخار به‌واسطه ولایت‌پذیری رزمندگان و شهدا به دست آمد.

این مسئول گریزی هم به شهادت شهید محسن حججی زد و تصریح کرد: درزمانی که تمامی شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی علیه نظام فعال شدند شهید حججی ظهور کرد و می‌شود حجت، چون تمام تبلیغات دشمن اثر نمی‌گذارد و این شهید عزیز حتی در زمان اسارت در مقابل دشمنان سر خم نکرد، اگر ما می‌خواهیم شهید شویم باید راه شهدا را ادامه بدهیم و شهدای ما مرز را نمی‌شناسند و مرزها عقیده شهدا است و این مرزها می‌تواند گاهی عراق و سوریه باشد.

این مسئول در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: هرجایی که خطری انقلاب ما را تهدید کند و دستور ولایت باشد مرز ما آنجا است و جبهه‌های دفاع مقدس ما ادامه راه کربلا است و این راه، راه شهدای کربلا است.

در ادامه این مراسم آبروی محله حجت‌الاسلام سید احمد علوی امام‌جمعه گله‌دار بیان داشت: در محضر شهدا حضور یافتن یک سعادت است و یقیناً خود شهدا قبل از شهادت این مقام را درک نکردند " ما مدعیان صف اول بودیم شهدا از آخر مجلس چیدند".

امام‌جمعه گله‌دار خاطرنشان ساخت: شهدای مدافع حرم جزی از بصیرترین و شاخص‌ترین شهدای تاریخ اسلام هستند، شهدای مدافع حرم مرز جغرافیایی را نمی‌شناسند و این شهدای مدافع حرم مرز جنگی خود را عقیده خود می‌دانند.

وی افزود: شهدای مدافع حرم ذخایر انقلاب هستند و این شهدا باید برای پیشبرد اهداف انقلاب هزینه شوند.

حجت‌الاسلام علوی گفت: ما در چنگ ۸ ساله دفاع مقدس مدیون شهدای جنگ تحمیلی هستیم و اگر امروز ایران اسلامی مقتدر است به خاطر شهدا است.

وی تصریح کرد: عصاره و خمیرمایه انقلاب شهدا هستند و به فرموده مقام معظم رهبری گرامیداشت یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و آتش به اختیار یعنی همین برگزاری آبروی محله‌ها است که بسیار مفید و امیدبخش است.

امام‌جمعه گله‌دار در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیشنهاد کرد: که مسئولان اجرایی اعتباراتی برای گرامیداشت یاد و نام شهدا و تبلیغ و ترویج فرهنگ شهادت و انقلابی گری را پیش‌بینی کنند و نسل آینده را با شهید و شهادت و دفاع مقدس آشنا کنند و رزمندگان خاطرات خود را از دوران جنگ ۸ ساله تحمیلی بر روی کاغذ آورند.

حجت‌الاسلام سید احمد علوی امام‌جمعه گله‌دار در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان داشت: خون‌های پاک و مقدسی که به‌پای این درخت تنومند انقلاب اسلامی ریخته شده است و همه ما باید قدردان این درخت انقلاب باشیم و امروز دشمنان انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی را خود شناخته‌اند و باید همه ما گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

پایان پیام/۲۲۴۲۲۴پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
اقتدار جمهوری اسلامی به‌واسطه ولایت‌پذیری رزمندگان و شهدا به دست آمد

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو