تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴:۴۴
رحیم رضاخانی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشت خود نوشت:
در میانمار انقراض آدمیت دیده می‌شود
در روزهای اخیر، اخبار جنایات فجیع انسانی در کشور میانمار و مردم مسلمان روهینگیا بار دیگر موجبات درد و رنجش فراوان بر قلوب مسلمین در سرتاسر جغرافیای جهان و به‌ویژه جهان اسلام را فراهم آورد.

به گزارش سرویس سیاسی عصر مُهـر، رحیم رضاخانی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشت پیش رو که پیرامون ظلم وارده در حق مردم مظلوم میانمار نگاشته معتقد است: سوزاندن مردم مسلمان، تکه‌تکه کردن آن‌ها در میانمار یکی نمونه بارز از اقدامات استکبار وداعش صفت‌های امروزی هست مردم سوریه، عراق، یمن، فلسطین نیز از ابتدایی‌ترین امکانات روزمره زندگی محروم هستند این رویکرد اسلام‌ستیزان هرچه سریع‌تر باید ریشه‌کن شده و مسببان آن‌ها باید محاکمه شوند.

در روزهای اخیر، اخبار جنایات فجیع انسانی در کشور میانمار و مردم مسلمان روهینگیا بار دیگر موجبات درد و رنجش فراوان بر قلوب مسلمین در سرتاسر جغرافیای جهان و به‌ویژه جهان اسلام را فراهم آورد.

انتشار تصاویر و اخبار خشونت‌بار و فاجعه‌آمیز حوادث، زمانی تلخ‌تر و دردناک‌تر گردید که نه‌تنها مدعیان دروغین حقوق بشر همانند گذشته سکوتی ننگین اتخاذ کرده‌اند بلکه آنان که دفاع از مظلوم و مستضعفین را شعار می‌دادند و خود را حامی عدالت و آزادی می‌دانستند نیز با زبانی خاموش نظاره‌گر وقایع رخ‌داده بودند و نه‌تنها گامی عملی در ادای رسالت خویش برنداشته‌اند بلکه زحمت اعلام موضع کلامی را نیز به خود نداده‌اند.

کشتار دسته‌جمعی مسلمانان میانمار در حقیقت نسل‌کشی است که توسط استکبار جهانی و مزدوران وابسته آن در این کشور طراحی‌شده است، سکوت ننگین، بی‌تفاوتی و رویکرد دوگانه مدعیان سردمداری حقوق بشر در قبال جنایات هولناک و کشتار بی‌وقفه مردم مسلمانان در میانمار، شرم‌آور است، باید از مدعیان پست حقوق بشر پرسید، چرا آن‌هایی که دغدغه حمایت از حقوق حیوانات را مطرح می‌کنند، چشم خود را در مقابل وحشی‌گری و جنایت علیه صدها هزار انسان بی‌گناه بسته‌اند؟ کدام انسانی فارغ از مذهب و قومیت می‌تواند صحنه‌های دل‌خراش قتل‌عام کودکان در میانمار را ببیند و سکوت کند؟ چگونه است که رسانه‌های جهان این تصاویر دل‌خراش را به تصویر نمی‌کشند؟ و صدالبته سؤال اساسی‌تر این است که چرا برخی از داعیه‌داران صلح جهانی به شکل شرم‌آوری در مقابل نسل‌کشی مسلمانان و جنایت علیه انسانیت در میانمار سکوت اختیار کرده‌اند؟

سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تعداد کشته‌های مسلمانان روهینگیا در میانمار بیش از هزار نفر است، منابع وابسته به سازمان ملل متحد چند روز گذشته اعلام کرده بودند که در پی حملات خشونت‌بار ارتش میانمار به مسلمانان روهینگیا حدود 38 هزار روهینگیایی تا روز 31 اوت از مرز گذشته و وارد بنگلادش شده‌اند.

این مرگبارترین و جنایت‌بارترین تعامل دولت میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا طی دهه‌های اخیر است و به همین دلیل مسلمانان جهان این اقدام دولت میانمار را نوعی «نسل‌کشی» برشمردند.

ارتش میانمار درباره سرکوب اقلیت روهینگیا مدعی است که مشغول عملیات «پاک‌سازی» این مناطق از «عناصر افراطی» است. ارتش میانمار در سال 2012 نیز حدود 200 نفر از مسلمانان روهینگیا را در ایالت راخین کشته و 140 هزار نفر نیز آواره کرده بود، کشتار مسلمانان میانمار مقدمه‌ای برای راه‌اندازی جنگ بودائی، اسلامی و حضور تروریست‌ها در این منطقه است تا شورای آتلانتیک بتواند، به بهانه مقابله با حملات تروریستی، به این منطقه واردشده و آن را نظامی کند.

امیدواریم دستگاه دیپلماسی برای واکنش مناسب نسبت به این نسل‌کشی و خواسته مقام معظم رهبری و مراجع تقلید، هرچه زودتر اقدامات عملی برای کاهش درد و رنج این مردم مظلوم صورت بگیرد تا در آینده شاهد چنین فجایعی نباشیم.

سوزاندن مردم مسلمان، تکه‌تکه کردن آن‌ها در میانمار یکی نمونه بارز از اقدامات استکبار وداعش صفت‌های امروزی هست مردم سوریه- عراق - یمن - فلسطین نیز از ابتدایی‌ترین امکانات روزمره زندگی محروم هستند این رویکرد اسلام‌ستیزان هرچه سریع‌تر باید ریشه‌کن شده و مسببان آن‌ها محاکمه شوند.

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
در میانمار انقراض آدمیت دیده می‌شود

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو