تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱:۲۷
کارشناس مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مُهـر خبر داد:
آغاز برداشت 5000 تن رطب و خرما از نخلستان‌های شهرستان مُهـر
کارشناس مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مُهـر گفت: متوسط عملکرد باغ‌های مثمر و آبی شهرستان حدود 5 تن در هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 1000 تن رطب و 4000 تن خرما از این نخلستان‌ها برداشت شود.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، الیاس مجرد  کارشناس مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مهر از برداشت رطب و خرما در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: برداشت خارک، رطب و خرما از 2200 هکتار نخلستان‌های این شهرستان مُهر از اواخر تیرماه آغاز و تا اوایل آبان ماه ادامه دارد.

مجرد بابیان این مطلب افزود: از 2200 هکتار نخلستان‌های این شهرستان نزدیک به هزار هکتار دیم و رهاشده است که عملاً از این باغات برداشتی انجام نمی‌گیرد و 200 هکتار غیر مثمر است. 

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر مدیریت جهاد کشاورزی طرح ساماندهی 1200 هکتار از نخلستان مهر به طول 21 کیلومتر از روستای بردکویه بخش مرکزی تا روستای مزیجان بخش اسیر را در دستور کار قرار داده است که کارهای مطالعاتی آن انجام‌شده و امیدواریم در سال‌های آتی کار اجرائی آن آغاز شود.

کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی مهر همچنین گفت: بیش از 50 رقم خرما در شهرستان شناسایی‌شده که مهم‌ترین آن‌ها ارقام پیارم، مصلی، شاهانی، خاصوئی، زاهدی (قصب)، کبکاب، گشخواه، مزوئی، هلیله، لشت، خنیزی، هاشمی و ... است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: متوسط عملکرد باغ‌های مثمر و آبی شهرستان حدود 5 تن در هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 1000 تن رطب و 4000 تن خرما از این نخلستان‌ها برداشت شود.

 

نظرات بینندگان
آغاز برداشت 5000 تن رطب و خرما از نخلستان‌های شهرستان مُهـر

نظرسنجی

آرشیو
بهترین گزینه برای شهردار شهر مُهـر کیست؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو