تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱:۴۷
جوابیه علامه شهردار مُهـر به پالایشگاه گاز پارسیان
علامه نوشت: از همکارانتان بپرسید که آیا مدیران تصمیم داشته‌اند که در شهرستان کنگان زمینی برای ایجاد یک اقامتگاه تفریحی ایجاد نمایند.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، به دنبال انتشار مطلب نشست خبری شهردار شهر مُهر، با اصحاب رسانه در این پایگاه خبری پالایشگاه گاز پارسیان جوابیه‌ای را به این پایگاه خبری ارسال و این پایگاه بر اساس رسالت خود آن را منتشر کرده است، حال در جواب جوابیه پالایشگاه علامه شهردار مُهر جوابیه خود را به این سایت ارسال کرده است.

 

با سلام

 

 

 

نظر به درج مطلبی با عنوان "جوابیه پالایشگاه گاز پارسیان" در آن سایت، خواهشمند است برای تبیین مواضع این‌جانب و موارد مطروحه در جوابیه نهاد فوق‌الذکر، جوابیه زیر را بنا بر قانون حاکم بر رسانه‌ها جهت اطلاع مردم شریف و اصیل شهرستان مُهر منتشر نمایید:

عادل‌ترین مردم کسی است که برای مردم همان را بپسندد که برای خود می‌پسندد و برای آنان نپسندد آنچه را برای خود نمی‌پسندد. پیامبر اکرم (ص)

از جوابیه روابط عمومی پالایشگاه گاز پارسیان یک نوع ناپختگی، کم‌تجربگی و به‌جای حل مسئله، فرار روبه‌جلو و باز کردن ده‌ها سؤال دیگر می‌توان مشاهده نمود

البته با شناختی که بنده از روابط عمومی این مجموعه‌دارم و نگاه فکری ایشان، انتظاری جز این نمی‌رفت چون یک دیدگاه، دیدگاه خدمت به مردم و حمایت از دولت تدبیر و امید است و دیدگاه روبه‌رو که از سراسر جوابیه صادرشده می‌توان به‌وضوح دید، دیدگاه ناامید کردن مردم از دولت تدبیر و امید می‌باشد که این را در جای خود به تشریح خواهیم آورد.

ابتدا از همهٔ عزیزان کارمند پالایشگاه پارسیان اعم از کارمند رسمی و غیررسمی وارکان ثالث بابت خدمات ارزنده خود تشکر می‌کنم و ارادت خود را به‌عنوان کسی که از سال 80 تا 91 در کنارشان به‌عنوان یک خادم و دوست بوده و همچنان به این مجموعه تعلق‌خاطر دارم و خواهم داشت تقدیم می‌دارم و آرزوی سلامتی برای تک‌تک آنان دارم و شهادت می‌دهم که همه عزیزان پالایشگاه همیشه خواستار خدمات بهتر و بیشتر از مدیران خود برای منطقه بوده‌اند ولی آنچه باعث می‌شود مانع خدمات به پیرامون خود شود، تنگ‌نظری بعضی از مدیران که امیدوارم این نگاهشان تغییر کند، بوده و هست.

اما جوابیه شرکت دارای نکاتی است که در 5 بند به آن خواهیم پرداخت:

  1. فرموده‌اید اخبار را از مراجع ذی صالح تهیه و منتشر کنند که این تقاضای شما باعث تعجب است، بنده به‌عنوان یک مسئول در شهرستان مُهر کار اشتباهی که قرار بوده اتفاق بیافتد خواسته‌ام که این کار انجام نشود. در اینجا بحث خبری نبوده که فرموده‌اید افراد ذی صالح اظهارنظر نمایند بحث یک خواسته است که این‌جانب به‌عنوان یک مسئول تقاضای خود را بیان نموده‌ام.

 

  1. فرموده‌اید که مستندات ارائه نمایید؛ اگر در پی واقعیت هستید می‌توانید از همکارانتان بپرسید که آیا مدیران تصمیم داشته‌اند که در شهرستان کنگان زمینی برای ایجاد یک اقامتگاه تفریحی ایجاد نمایند یا خیر؟.

 

  1. ماده 28 ضوابط اجرایی قانون بودجه دستگاه‌های دولتی را از هرگونه ساخت‌وساز منع نموده اما در ذیل آن ماده مناطق محروم را مستثنا نموده که مناطق محروم را مشخص و اتفاقاً شهرستان مُهر را جزء مناطق محروم لحاظ نموده است و جا دارد که مدیران محترم همه قانون را مطالعه نموده و نه‌بخشی از آن را و می‌بایست یادآوری کنم، دستور محترم مقام عالی وزارت بر رسیدگی به مناطق محروم و تحت نفوذ موجود می‌باشد و در همه سمینارها و همایش‌ها دستور ویژه صادر نموده‌اند و به همهٔ مدیران ارشد وزارت و شرکت‌های تابعه را به مسئولیت اجتماعی توصیه نموده که می‌توانید از دفتر وزارت متبوع این دستورات را استعلام نمایید و به‌جای اینکه به آن نکاتی که گفته نمی‌شود توجه کنید، به آن بخشی که گفته می‌شود توجه کنید. قانون‌گذار هیات دولت و سیاست‌های نظام بر خدمات‌دهی به مناطق محروم بوده و هست خصوصاً در مناطق کم برخوردار و مهاجرپذیر.

 

 

  1. ما بر اساس اختیارات قانونی خود خواهان استیفاء کامل حقوق مردم هستیم و متأسفانه بعضی از مدیران تنگ‌نظر هستند و از مردم و احساسات پاک و نجابتشان در این سال‌ها سوءاستفاده نموده‌اند. جهت اطلاع متذکر می‌شوم، مردم و مسئولان شهرستان مُهر از سال 80 تا به امروز برای بهره‌وری بیشتر و بهتر، همهٔ زمینه‌ها را آماده نموده‌اند و بدهی به مجموعه صنعت نفت ندارد و آنکه بدهکار مردم است، مراکز صنعتی می‌باشند و نیز می‌توانید از دانشگاه علوم پزشکی استعلام نمایید که تأثیر نفت و گازبر مردم چقدر و به چه صورت بوده است.

 

  1. در این بند تهدید به شکایت از طریق مراجع قانونی نموده‌اید، حتماً این اقدام انجام شود و در دادگاه مشخص خواهد شد که چه کسی از مردم سوءاستفاده نموده است و اینکه چه کسانی ظرفیت نقد دارند و تبیین گردد که حقوق مردم در سال‌های اخیر چگونه تضییع‌شده است.

شرکت ملی گاز و وزارت نفت در قبال مردم و محیط پیرامون خود مسئول بوده و هست و خوشبختانه در مجموعه این وزارتخانه به این موضوع توجه ویژه‌ای شده و معاونت‌های مختلفی برای بررسی همین موضوع تشکیل گردیده است که در همه جای ایران خدمات خوبی به مردم ارائه می‌شود اما آنچه مسلم است به نظر می‌رسد مخالفت مدیران پائین‌دستی و منطقه‌ای به ارائه خدمات می‌باشد.

در پایان از همه عزیزانی که احیاناً در پی این مصاحبه نگران شده‌اند پوزش می‌طلبم ولی بر مطالب خود اعتقاد داشته و پافشاری می‌کنم چراکه نمی‌توانیم هم مسئول باشیم هم بی‌تفاوت و مطمئناً تا لحظه‌ای که در قبال مردم مسئول باشم در پی احقاق حقوق آن‌ها خواهم بود.

پایان 

یام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
جوابیه علامه شهردار مُهـر به پالایشگاه گاز پارسیان

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو