تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴:۵۰
از پیگیری‌های فضه تا هدیه رهبر معظم انقلاب به دکتر ایمانیه
داستان هدیه مقام معظم رهبری به رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آنجایی آغاز می‌شود که دختری از سرزمین «پاقلات» لامرد، به امید پیگیری برای کاهش آلام خانواده و اطرافیانش به شیراز می‌آید.

به گزارش سرویس اجتماعی عصر مُهـر، این دختر که دریکی از روستاهای دورافتاده استان رنج یک برادر عقب‌مانده و یک خواهر ناشنوا را از کودکی لمس کرده، با عزمی راسخ شیراز را برای دانشگاه و ادامه تحصیل انتخاب می‌کند تا به مدد این رفت‌وآمدها بتواند گرهی بگشاید.

اکنون هشت سال از زمان آغاز تحصیلات دانشجویی فضه نصیری در شیراز می‌گذرد و او از پیگیری بیش از صد نامه مربوط به خدمات درمانی و بهداشتی مردم لامرد می‌گوید که با تلاش او و دوستانش به ثمر رسیده است.

فضه نصیری که رشته حسابداری را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده، پس از ورود به شیراز با دوستانی آشنا می‌شود که آن‌ها هم دغدغه‌هایی مشابه او دارند و یک‌صدا می‌شوند برای کمک به خانواده‌ها و دوستانشان در مناطق محروم استان.

او از روزهایی می‌گوید که دست‌کم دو ساعت راه برای یک آزمایش ساده باید می‌پیمودند، او از روزهایی می‌گوید که بیمارستان اشکنان تا پای تعطیلی رفته و اما اکنون به مدد حضور متخصصان رشته‌های مختلف، خدمات این بیمارستان به نحوی گسترده شده که تنها موارد خاص به شیراز اعزام می‌شوند.

فضه از زمانی می‌گوید که پا به ساختمان مرکزی دانشگاه گذاشت و از نگهبانی سراغ رئیس علوم پزشکی را گرفت و این آغازی شد برای رفت‌وآمدهای مکرر او و دوستانش تا مکاتبات مردم پاقلات و لامرد را به گوش او برساند.

فضه می‌گوید: کم‌کم مردم من را به‌عنوان رابط شناختند و بیش از صد نامه در این سال‌ها به دفتر رئیس دانشگاه بردم که همه به نحوی پیگیری شد و هیچ‌کدام بی‌پاسخ نماند. امروز زیرساخت‌های خوبی در روستا و شهر ما ایجادشده که تفاوت زیادی با سال‌های پیش پیداکرده است، اما هنوز هم امید داریم که خدمات بیشتری به شهر و روستاهای لامرد و دیگر شهرستان‌های استان افزوده شود.

این دختر لامردی که با لحنی صمیمانه، رئیس دانشگاه را ایمانیه خطاب می‌کند، در این پیگیری‌ها به شماره همراه او هم دسترسی پیدا می‌کند و می‌گوید در مواردی حتی با پیامک، ایمانیه را که تا پیش‌ازاین چهره‌ای دیگر از او برایمان تصویر کرده بودند، از مشکلات باخبر می‌کردیم.

و سرانجام نیت نیک فضه و دوستانش در پیگیری توسعه خدمت‌رسانی به مردم، آنجا تجلی یافت که بعد از به ثمر رسیدن نتیجه تلاش‌هایشان برای رساندن درد دل مردم به ایمانیه، تصمیم گرفتند از او به‌پاس کمک‌ها و پیگیری‌های چندساله، قدردانی کنند.

می‌گوید با دوستانم پول‌هایمان را روی‌هم گذاشته و تصمیم گرفتیم که برای او هدیه‌ای بخریم، اما بعد به این نتیجه رسیدیم که چه چیزی بخریم که برایش ارزش داشته باشد؟! پس فکر دیگری به ذهنمان رسید.

فضه نصیری و دوستانش قلم‌به‌دست گرفته و به مقام معظم رهبری، نامه می‌نویسند.

او می‌گوید: فکر کردیم با این کار، هم رهبری خوشحال می‌شوند که بچه‌های مناطق محروم درد دل‌هایشان را با ایشان در میان می‌گذارند و هم به زبان خودمان، ایشان را از مسائل این مناطق و دستاوردهای امیدوارکننده جدید، آگاه می‌کنیم.

فضه و دوستانش در نامه از رهبر معظم انقلاب می‌خواهند که به خاطر این کمک‌ها، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نحوی تقدیر شود که این خواسته آن‌ها، چندی بعد با پیگیری کارکنان بیت رهبری با ارسال یک جلد قرآن و جانماز به نیابت از مقام معظم رهبری محقق می‌شود.

و امروز در پانزدهمین اجلاس مجمع خیرین تأمین سلامت که اجتماعی عظیم از نیک اندیشان است، فضه نصیری و دوستانش، به روی تریبون رفتند و هدیه رهبری را به دکتر ایمانیه، تقدیم کردند.

زهرا تاجری، ساجده قوی‌پنجه و ام‌البنین نصیری، دیگر همراهان فضه نصیری در این سال‌ها بوده‌اند که امروز با لبی خندان و دلی پرامید، این هدیه را تقدیم کردند و بی‌شک دعای خیر خانواده‌هایی که در این سال‌ها به آن‌ها برای پیگیری امید بسته بودند تا همیشه همراهشان است.

این دومین بار است که مقام معظم رهبری، به رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هدیه اهدا می‌کنند، پیش‌ازاین نیز ایشان انگشتری خود را به‌پاس فعالیت‌های دکتر ایمانیه در ترویج نماز، به او اهدا کرده بودند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
از پیگیری‌های فضه تا هدیه رهبر معظم انقلاب به دکتر ایمانیه

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو