تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴:۱۹
به بهانه ی نزدیک شدن به روزخبرنگار؛
پیش قراولان آگاهی، روزتان مبارک
اصلا که چه؟ کاغذ یا دفترچه یاداشت و خودکارت را برداری، ساعت ها پشت درب اتاق های برخی مسئولان یا خط های تلفنشان که مدام بوق اشغال می زند بنشینی، منت بکشی، وقت بگیری تا آخرین وقایع و اتفاقات و دلایل و نحوه ی چگونگی رخداد و روند آن در آینده را برای مردمی که حقشان آگاهی است بنویسی و منتشر کنی؟

به گزارش سرویس اجتماعی عصر مُهـر، وحید فروزان فعال رسانه ای در یادداشت خود در خصوص روز خبرنگار نوشت:  اصلا که چه؟ کاغذ یا دفترچه یاداشت و خودکارت را برداری، ساعت ها پشت درب اتاق های برخی مسئولان یا خط های تلفنشان که مدام بوق اشغال می زند بنشینی، منت بکشی، وقت بگیری تا آخرین وقایع و اتفاقات و دلایل و نحوه ی چگونگی رخداد و روند آن در آینده را برای مردمی که حقشان آگاهی است بنویسی و منتشر کنی؟

 زودتر از همه به مجالس و مراسمات عمومی بروی و پس از همه خسته و آویزان برگردی و تازه کارت را شروع کنی تا انعکاس دهی آنچه رخ داده و عده ای از وقوعش بی اطلاعند.

گاهی باید تلنگر بزنی بر وجدان های در خواب و بعضا هم سره از ناسره جدا کنی تا انجام گیرد آنچه باید، و نگرفته! و انجام نگیرد آنچه نباید، و در حال انجام است!

به آدم های بی شمار و گاها با اعتباری یادآوری کنی مواردی را که در پَستوهای مغفولیتشان در حال زایشند و تکثیر! و آخر سر هم تنها چیزی که نصیبت می شود، فحش خوری از عوامل درد است و سرکوفت از دسته ای که چشم بسته فقط فک می زنند و حتی حاضر نیستند اطراف خود را ببینند، بشنوند و تحلیل درستی از آن داشته باشند و تنها کارشان دفاع از جریان و افرادی است که صرفا در مواقع نیاز، از آنها بازی می گیرند.

اما درود بر تو خبرنگار واقعی! که حتی آبرو، شغل، آرامش، جایگاه اجتماعی، منافع شخصی و حداقل محبوبیت های هرچند کاذبت را می گذاری و برای گفتن حقایق و آنچه صلاح جامعه و اعضای آن است، از آن عبور می کنی، ترکش ها را به جان می خری تا لااقل اگر روزی فرزندانت پرسیدند، برای ظلم ها و کاستی هایی که بر خودت و بغل دستی هایت روا شد چه کردی؟ از پاسخ نمانی؛ نه چونان عده ای که خود را به ریالی می فروشند و بلعکس از حقایق عبور می کنند، اصل ها را پنهان و سانسور و فرع ها را درشت و بزرگنمایی می کنند تا مردم را کور و از دیدن حقایق عاجز سازند.

دسته ای که ته خوشبختی ها و سقف فانتزی هایشان این است که شب گذشته وزیر یا پسرک وزیر! با اسم کوچک صدایمان زد! پیشاپیش روزت مبارک.. واماالبعد

نظرات بینندگان
پیش قراولان آگاهی، روزتان مبارک

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو