تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷:۱۰
فریدون به چه مجوزی در جمع نمایندگان حضور داشت؟
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار برخی از نمایندگان در شأن مجلس و نمایندگی نبوده، گفت: هیئت رئیسه باید به این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش سرویس سیاسی عصر مُهـر، سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حواشی به وجود آمده در مراسم تحلیف رئیس جمهور، اظهار داشت: مراسم روز گذشته (شنبه 14 مرداد) حاشیه فرا‌تر از متن داشت و تعدادی از همکاران مبادرت به گرفتن عکس‌های سلفی کردند که  به دور از شأن پارلمان بود.

وی با بیان اینکه  اقدام برخی از نمایندگان بازخورد مناسبی در سطح جامعه نداشت، افزود: هیئت رئیسه مجلس به‌ویژه رئیس مجلس باید همان وقت تذکر می‌داد و یا در جلسه اول صحن علنی مجلس در روز (سه‌شنبه 17 مرداد) رئیس مجلس طبق بند 11 ماده 24 آئین‌نامه داخلی مجلس از حیثیت مجلس دفاع کند و به این نمایندگان تذکر دهد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس، گفت: این اقدام برخی از نمایندگان باید در هیئت نظارت بر  رفتار نمایندگان بررسی و به آنها تذکرات لازم داده شود.

ابطحی همچنین به حضور حسین فریدون برادر رئیس جمهور در جایگاه نمایندگان اشاره کرد و ادامه داد: حضور وی در جایگاه نمایندگان به‌خلاف آئین‌نامه داخلی مجلس بوده در مورد این موضوع هم هیئت رئیسه باید توضیح دهد که چرا این اقدام انجام شده و چرا کارکنان مجلس از حضور وی در جایگاه نمایندگان جلو‌گیری نکرده‌اند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: اگر هیئت رئیسه مجلس با اعمال ساختارشکنانه و دور از شأن نمایندگی برخورد نکند باید منتظر تکرار رویداد‌های بد‌تر از این در ادامه مجلس دهم باشیم و لذا در جهت حفظ و کیان نمایندگان و مجلس نمایندگان حتماً از هیئت رئیسه توضیح خواهند خواست.پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
فریدون به چه مجوزی در جمع نمایندگان حضور داشت؟

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو