تاریخ انتشار : ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱:۰۱
شورای راهبردی سپاه شهرستان مُهـر در گله دار تشکیل جلسه داد:
رشد 26 درصدی طلاق در شهرستان مُهـر/عده ای اسلام را به‌گونه‌ای دیگر معرفی می‌کنند/ هویت و شناسنامه شهرهای ما مساجد و گلدسته‌های آن است
امیدواریم که بتوانیم با یکدیگر همفکری و هم‌اندیشی داشته باشیم و راهکارهایی جهت پیش برد این اهداف بکار بگیریم و بتوانیم باافتخار از اسلام، دین و اندیشه خود صحبت کنیم و امیدواریم که همه ما دلسوز و دغدغه فرهنگ شهر و دیارمان داشته باشیم.

به گزارش سرویس فرهنگی عصر مُهـر، جلسه شورای راهبردی سپاه شهرستان مُهـر با حضور رضایی فرمانده سپاه مُهـر، حجت‌الاسلام سید احمد علوی امام‌جمعه گله‌دار، شیخ مصطفی نوری امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار و موسوی بخشدار اسیر و جمعی از امامان اهل سنت و شیعه و معتمدین محلی در سالن جلسات بخشداری گله‌دار برگزار شد.

عبدالله مظاهری مسئول شورای راهبردی سپاه ناحیه مُهـر در ابتدا بیان داشت: ما در شورای راهبردی آمادگی این راداریم که طرح‌ها و برنامه‌های نهادها را در سطح شهرستان جمع‌آوری کند و در این خصوص با دعوت گرفتن از جمعی از کارشناسان و راهکاری در این خصوص ارائه دهند.

وی افزود: یکی از راهکارهای شورای راهبردی که آغازگر این برنامه است که بتوانند کمک‌های جدی و راهبردی در جهت راهگشایی در امورات اجتماعی است.

این مسئول اظهار داشت: در سال گذشته سمینار وحدت و یادواره شهدای اهل سنت جنوب استان فارس در شهر گله‌دار برگزار شد که جزی از برنامه‌های شورای راهبردی بود و این برنامه‌ها بسیار تأثیرگذار برای این شهرستان و منطقه بود.

سرهنگ محمد رسول رضایی فرمانده سپاه شهرستان مُهر در ادامه این نشست و در ابتدای صحبت‌های خود بیان داشت: امیدواریم در این جلسه بتوانیم از راهکارها و پیشنهاد‌ها بزرگان در جهت پیش برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایجاد وحدت همدلی گام برداریم.

وی افزود: در هر زمان جبهه حق و باطل وجود داشته است و جبهه دشمن همواره جهت گسترش اسلام و اعتقادات ما طرح و برنامه دارند و یک راهبرد و تاکتیک‌هایی دشمنان ما طراحی می‌کنند که بتوانند به اهداف و منافع خود دست پیدا کند.

این مسئول ادامه داد: نظر آن‌ها این است که اگر بتوانند ازنظر اقتصادی یک کشور اسلامی را به خود وابسته کنند می‌توانند همه‌چیز امورات آن کشور را تغییر دهند.

سرهنگ رضایی اظهار داشت: دشمنان خارجی در هجمه فرهنگی با تولید فیلم‌های کوتاه و بلند، با استفاده از رسانه و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها در سدد آن هستند تا روابط نامشروع را ترویج دهند و در سدد آن هستند تا نظام خانواده جامعه اسلامی را از هم بپاشند و این روابط بین اعضای خانواده راست کنند و در آن زمان جامعه اسلامی ازهم‌گسسته خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: در هجمه اقتصادی دشمن تحریم‌ها را علیه نظام جمهوری اسلامی روزبه‌روز شدیدتر می‌شود و هرچند مدت یک‌بار مطرح می‌کنند که این تحریم‌ها ادامه دارد، دشمنان ما می‌خواهند با فشار وارد کرد به اقتصاد کشور می‌خواهد به اهداف خود برسد و جلوی گسترش دین و اعتقادات ما را بگیرند.

رضایی تصریح کرد: در هجمه سیاسی دشمن افرادی هستند که از این نظر با دشمن همسو و همفکر باشند چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، دشمن با سرمایه‌گذاری با حمایت و با پشتیبانی و بانفوذ در سدد آن است که در دستگاه‌های تصمیم سازی نظام جمهوری اسلامی ورود کند و دشمن در این زمینه از واژه‌های تروریست استفاده ابزاری می‌کنند و سپاه و نهادهای ارزشی را در لیست تروریست قرار می‌دهند و از واژه‌های دموکراسی استفاده می‌کنند با این عنوان که در ایران و در دیگر کشورهای اسلامی دموکراسی وجود ندارد.

فرمانده سپاه شهرستان مهر در ادامه صحبت‌های خود به آمار طلاق در شهرستان مهر اشاره کرد و گفت: در شهرستان مذهبی مُهـر رشد طلاق 26 درصد است و از هر چهار پرونده‌ای که در دفتر ازدواج ثبت می‌شود، یک پرونده منجر به طلاق می‌شود، می‌طلبد که نشست‌هایی برگزار کنیم و در خصوص هجمه‌هایی که دشمنان برای ما طراحی و برنامه‌ریزی کرده‌اند که ما را از نظام و اعتقادات خودمان سست کند، باید راهکار و برنامه‌ریزی کنیم تا شاهد این‌چنین آمارها در شهرستان مذهبی مُهـر نباشیم.

وی افزود: آتش به اختیاری که مقام معظم رهبری بر آن تأکیددارند این است که مسئولین و بزرگان این منطقه راهکارهایی جهت جلوگیری از آمار رشد طلاق و اعتیاد داشته باشیم.

سرهنگ رضایی فرمانده سپاه شهرستان مهر در پایان صحبت‌های خود گفت: می‌طلبد که ما تهدید، آسیب، هجمه‌ها و تاکتیک و ترفندهای دشمنان را بشناسیم و راهکارهای مناسب ارائه و به مرحله اجرا درآوریم.

شیخ مصطفی نوری امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار بیان داشت: این‌گونه نشست‌ها و جلساتی که برای به دست آوردن وحدت و راهکارهایی جهت پیش برد نظام جمهوری اسلامی است و برای به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام می‌طلبد که همگان دست‌به‌دست یکدیگر بدهیم و چالش‌ها و موانعی که وجود دارد را شناسایی و راهکارهایی ارائه دهیم.

امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار خاطرنشان ساخت: می‌طلبد که ما در مرحله اول دشمن‌شناسی و دشمنان خود را خوب بشناسیم و اگر ما دشمنان خود را نشناسیم نخواهیم توانست اهداف دشمن را بشناسیم و نخواهیم توانست با برنامه‌های دشمن مقابله کنیم، دشمنان همیشه می‌خواهند که ما در سختی و مشقت باشیم و هیچ‌گونه پیشرفتی نداشته باشیم.

نوری یادآور شد: امروز مشخص است که دشمنان ما چه برنامه‌هایی برای ما طراحی و پیش‌بینی کرده‌اند و می‌طلبد که همه ما در کنار یکدیگر گام برداریم، هم‌اکنون بیش از 1400 سال از دین مبین اسلام می‌گذرد و ما نباید بگذاریم که به اسلام و به‌واسطه گروهی ضربه‌ای وارد شود.

شیخ مصطفی نوری تصریح کرد: در حال حاضر اسلام را به‌گونه‌ای دیگر معرفی می‌کنند و اسلام را بد جلوه می‌دهند و این خوشایند نیست، و اثراتی که اسلام در جهان گذاشته است باقی خواهد ماند.

وی افزود: ما باید جلوی افکار، غلو و انکار این افراد را بگیریم و نباید بگذاریم این مسیر را تغییر دهند و اگر همهٔ ما دست در دست یکدیگر نگذاریم این موانع و مشکلات و این اسلام هراسی‌ها برچیده نمی‌شود، ما باید این انقلاب و خون شهدای عزیزمان را گرامی بداریم.

امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار یادآور شد: امروز سردمداران کشورهای غربی به دنبال آن هستند که فرهنگ سکولارم را به کشور ما معرفی کنند، افراد و کشورهایی هستند که درگذشته از نام اسلام استفاده کرده‌اند و پیشرفت‌هایی داشته‌اند و هم‌اکنون می‌خواهند اسلام را به‌گونه‌ای دیگر معرفی کنند که این دستاورد خوبی نیست.

شیخ مصطفی نوری امام‌جمعه اهل سنت گله‌دار در پایان تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم با یکدیگر همفکری و هم‌اندیشی داشته باشیم و راهکارهایی جهت پیش برد این اهداف بکار بگیریم و بتوانیم باافتخار از اسلام، دین و اندیشه خود صحبت کنیم و امیدواریم که همه ما دلسوز و دغدغه فرهنگ شهر و دیارمان داشته باشیم.

در ادامه این نشست سید احمد علوی امام‌جمعه گله‌دار در ابتدای صحبت‌های خود بیان داشت: بزرگان ما نقش ویژه‌ای در ایجاد و گسترش وحدت داشته‌اند و وحدت همه هستی ما است و ما هرچه داریم از وحدت است.

حجت‌الاسلام علوی افزود: ما به‌عنوان مسئول چه در این دنیا باشیم و چه نباشیم مسئولیت‌هایی داریم و به تاریخ اسلام که نگاه می‌کنیم در هرجایی که پیشرفت‌هایی بوده است باعث آن پیشرفت بیداری و وحدت اسلامی بوده است.

امام‌جمعه گله‌دار تصریح کرد: وحدت تولید قدرت، برادری و عزت می‌کند و اختلاف نابود کنند و مأیوس‌کننده است و اختلاف باعث پیشرفت نخواهد شد بلکه باعث می‌شود به عقب بازگردیم و می‌طلبد که راهکارهایی در این خصوص اندیشیده شود که این وحدت روزافزون شود.

حجت‌الاسلام علوی گفت: مردم ما برای اسلام قیام کردند و این مردم به دنبال اسلام بودند با یکدیگر متحد شدند، این اسلام و این وحدت با یک عامل محرک، هدایت و مدیریت کننده‌ای بنام رهبری همراه شد.

وی ادامه داد: می‌طلبد که مؤلفه‌های قدرت و عزت خود را بشناسیم و از دشمن نباید انتظار دوستی داشته باشیم.

علوی یادآور شد: منطقه و شهرستانی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار خوب و امن است اما این خوب بودن و امن بودن باقی نخواهند ماند و اگر می‌خواهیم خوب و امن باقی بماند باید هوشیار باشیم.

حجت‌الاسلام علوی اظهار داشت: در جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم قوی‌تر از تریبون نماز جمعه، منبر، سخنرانی‌های سیاسی و سخنرانی‌های چهره به چهره و حتی تأثیرگذارتر، رسانه‌ها و فضای مجازی هستند که می‌بایست آن را بپذیریم اما این‌یک فرضت است که می‌بایست از فضای مجازی و رسانه به شکل صحیح استفاده کرد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان ساخت: ما وارث یک انقلابی هستیم که این انقلاب وارث وحدت و فرهنگ دینی است و می‌بایست ما برای حفظ کرامت خود راهبرد داشته باشیم و دشمنان به دنبال آن هستند که ما را به عقب برانند.

امام‌جمعه گله‌دار تصریح کرد: ما برای حفظ وحدت نیاز به بازشناسی، بازیابی و تقویت فرهنگ دینی خودداریم و دشمنان می‌خواهند این فرهنگ را از ما بگیرند و دشمنان در حال حاضر به دنبال فرهنگ برهنگی و بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه اسلامی ما هستند.

حجت‌الاسلام سید احمد علوی امام‌جمعه گله‌دار در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: هویت و شناسنامه شهرهای ما عروسی‌ها و مجالس ما نیستند بلکه هویت و شناسنامه شهرهای ما مساجد و گلدسته‌های آن هستند.

دریایان این نشست اعضای شرکت‌کننده به ذکر دیدگاه‌های خود برای توسعه وحدت، انسجام، همسویی، هماهنگی و پیشنهاد‌ها و راهکارهای خود را به شورای راهبردی اعلام داشتند و در پایان مقرر شد طرح و پیشنهاد‌ها مطرح‌شده که نیاز به کار کارشناسی و طرح در شورای راهبردی دارد به مرکز راهبردی سپاه شهرستان مُهـر منعکس و در این خصوص تصمیم‌گیری‌هایی صورت پذیرد. 

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
علی
|
|

۱۳۹۶/۵/۹ ۱۷:۴۰

پاسخ

برگزاری چنین جلسات مهمی که نقشی موثر دارد قطعا از تفکر ناب استاد حاج عبدالله مظاهری است ،،درود بر این مرد بزرگ و دوست داشتنی و دلسوز و چهره ماندگار

رشد 26 درصدی طلاق در شهرستان مُهـر/عده ای اسلام را به‌گونه‌ای دیگر معرفی می‌کنند/ هویت و شناسنامه شهرهای ما مساجد و گلدسته‌های آن است

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو