تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵:۲۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
رایزنی برای فعال‌کردن‌صنایع پایین‌دستی آلومینیوم لامرد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجتمع آلومینیوم جنوب گفت: رایزنی برای فعال کردن صنایع پایین دستی آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در حال انجام است.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع آلومینیوم جنوب با حضور در جمع خبرنگاران افزود: مجریان پروژه آلومینیوم جنوب باید بیشتر کار و تلاش کنند تا اینکه پروژه براساس برنامه زمان بندی شده در مهرماه ۹۷ به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: جذب سرمایه‌گذار برای فعال کردن بخش صنایع پایین دستی آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد درحال انجام است که فاز نخست آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن؛ تقریبا نزدیک به تولیدات فعلی کشور، حدود ۳۵۰ هزار تن و ظرفیت قابل توجهی است.

وزیر صنعت با بیان اینکه فاز نخست آلومینیوم جنوب دارای ظرفیت بسیار خوبی برای فعال کردن صنایع پایین دستی در این منطقه است، اظهار کرد: رایزنی برای فعال کردن صنایع پایین دستی آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در حال انجام است و با همین ظرفیت اولیه می‌توان اشتغال‌های‌متنوعی با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد کرد.

وزیر صنعت از نیروگاه برق غدیر و مجتمع آلومینیوم جنوب بازدید کرد و در جریان روند اجرای این طرح ها در منطقه ویژه اقتصادی لامرد قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، طرح آلومینیوم جنوب در ۳ فاز مستقل به ظرفیت تقریبی یک میلیون تن آلومینیوم اولیه و آلیاژی مصوب و برنامه ریزی شده است که عملیات اجرایی فاز نخست طرح با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم (با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۵۱ درصد سهام و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با ۴۹ درصد) با آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید و رفع تحریم‌ها، در جریان سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور به استان فارس در اوایل اردیبهشت ماه ۹۴ آغاز شد. احداث بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم در کشور متشکل از همه کارگاه‌ها و تاسیسات جانبی مورد نیاز به همراه نیروگاه اختصاصی و تاسیسات ساحلی و بندری ؛ تاثیر بزرگی بر اقتصاد منطقه و کشور خواهد داشت.

آلومینیوم جنوب، به عنوان بزرگترین طرح آلومینیوم کشور ۳۰۰ هزار تن تولید خواهد داشت که از این میان، ۱۵۸هزار تن به آلیاژ تبدیل می‌شود که اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای آن، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار است.

به گفته مستقیمی مدیرعامل آلومینیوم‌جنوب؛ راه‌اندازی این طرح (با احتساب طرح‌های‌جانبی) موجب اشتغالزایی حدود ۴ هزار نفر به طور مستقیم و ۶ هزار نفر به طور غیرمستقیم می شود. پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
رایزنی برای فعال‌کردن‌صنایع پایین‌دستی آلومینیوم لامرد

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو