تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۶:۴۲:۱۳
معادلات سیاسی در پیچ و خم معاملات؛
حامیان استاندار فارس؛ در تلاش برای تثبیت جایگاه افشانی
هرچند که نام افشانی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی پست وزارت راه، شهرسازی و شهرداری تهران مطرح می شود اما به نظر می رسد مطرح شدن نام وی صرفا لابی حامیان افشانی است تا بگویند حد او از استانداری فارس بالاتر است و استانداری افشانی را در دولت دوازدهم تثبیت کنند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر مُهـر به نقل از شیرازه، حمایت تمام و کمال جریان اصلاحات از روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت،انتظار آنها را برای حضوری پر رنگ در کابینه دوازدهم بالا برده است. انتظاری که در ابتدای سال 96 یکی از نماینده های فراکسیون امید در مجلس به صراحت آن را به زبان آورده و گفته بود اگر روحانی حمایت جریان اصلاحات و فراکسیون امید را می خواهد باید نظر این فراکسیون را در انتخاب مدیران در کابینه دوازدهم را لحاظ کند.
این روزها و در هیاهوی کنش و واکنش جریان های سیاسی، حامیان دولت، لابی برای تصدی پست های جدید را آغاز کرده اند.

در این میان علاوه بر اینکه وزرا چشمشان به حلقه اول تیم روحانی یعنی جهانگیری، نوبخت، حسام الدین آشنا و محمد شریعتمداری است استانداران نیز با توجه به احتمال تغییر وزیر کشور نیم نگاهی به پایتخت دارند. چرا که در صورت تغییرات گسترده در دولت جدید قطعا قطار تغییرات به استان ها نیز خواهد رسید.در همین راستا لابی حامیان استانداران آغاز شده تا از معادلات و یا معاملات سیاسی جا نمانند.

افشانی استاندار فارس از جمله افرادی است که نام وی در پست های مهم کشوری مطرح می شود. روز گذشته الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در توئیتر خود نوشت: مهندس افشانی استاندار فارس، محسن مهر علیزاده، حسین مرعشی، محمود حجتی و رضا اردکانیان، گزینه‌های شهرداری تهران هستند.
توئیتر خود نوشت: مهندس افشانی استاندار فارس، محسن مهر علیزاده، حسین مرعشی، محمود حجتی و رضا اردکانیان، گزینه‌های شهرداری تهران هستند.

پیش از این نیز رسانه ها از استاندار فارس به عنوان گزینه‌ احتمالی وزارت راه‌و‌شهرسازی نام می بردند. 

هرچند که نام افشانی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی پست وزارت راه، شهرسازی و شهرداری تهران مطرح می شود اما به نظر می رسد اولا مدیر ارشد دولت در استان تمایل چندانی نیز برای رفتن از فارس ندارد، ثانیا مطرح شدن نام وی صرفا لابی حامیان افشانی است تا بگویند حد او از استانداری فارس بالاتر است و استانداری افشانی را در دولت دوازدهم تثبیت کنند.
ثالثا با توجه به کارنامه استاندار فارس در انتخابات 96، حامیان افشانی اگر می خواهند جایگاه او را ارتقا دهند، بهتر است پست سیاسی برای او در نظر بگیرند تا پست هایی که بیشتر جنبه مدیریت عمرانی دارد.

افشانی در این روزها اقتدار و مدیریت خود را فقط با تهدید مدیران کم کار نشان می دهد، راهکاری که دو سال است در پیش گرفته و خبری هم از اقدام جدی او مشاهده نمی شود. آنچه که در محافل رسانه ای و سیاسی بیشتر از او گفته می شود انتصاب مدیرانی است که با او هم زبان هستند.پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
حامیان استاندار فارس؛ در تلاش برای تثبیت جایگاه افشانی

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو