تاریخ انتشار : ۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵:۲۲
روغنیان کارشناس برق منطقه‌ای فارس خبر داد،
ساخت نیروگاه خورشیدی در لامرد
کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس گفت: از سال ۹۴ تاکنون از طریق ۱۶ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، چین، ترکیه، چک تقاضای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به میزان ۴۸۰ مگاوات کرده اند و مراحل مقدماتی ساخت این نیروگاه‌ها در حال پیگیری است.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، روغنیان کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس اظهار کرد: علاوه بر دو نیروگاه خورشیدی که در شهرستان آباده و اقلید ساخته می‌شود یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی دیگر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و دو نیروگاه ۱۰ مگاواتی در شهرستان‌های خرامه و آباده  ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: زمین مورد نیاز هر ۵ طرح تامین شده و با بهره‌برداری از این ۵ نیروگاه خورشیدی تحولی در استفاده از انرژی‌ها تجدید پذیر در استان فارس ایجاد می‌شود.

روغنیان گفت: نداشتن آلایندگی، دسترسی آسان و دسترس بودن منابع متنوع و مختلف از مزیت‌های مهم انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و انرژی بادی است.

کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس افزود: از سال ۹۴ تاکنون از طریق ۱۶ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، چین، ترکیه، چک تقاضای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به میزان ۴۸۰ مگاوات کرده اند و مراحل مقدماتی ساخت این نیروگاه‌ها در حال پیگیری است.

پایان پیام/224224

نظرات بینندگان
ساخت نیروگاه خورشیدی در لامرد

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو