تاریخ انتشار : ۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵:۲۲
روغنیان کارشناس برق منطقه‌ای فارس خبر داد،
ساخت نیروگاه خورشیدی در لامرد
کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس گفت: از سال ۹۴ تاکنون از طریق ۱۶ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، چین، ترکیه، چک تقاضای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به میزان ۴۸۰ مگاوات کرده اند و مراحل مقدماتی ساخت این نیروگاه‌ها در حال پیگیری است.

به گزارش سرویس اقتصادی عصر مُهـر، روغنیان کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس اظهار کرد: علاوه بر دو نیروگاه خورشیدی که در شهرستان آباده و اقلید ساخته می‌شود یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی دیگر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و دو نیروگاه ۱۰ مگاواتی در شهرستان‌های خرامه و آباده  ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: زمین مورد نیاز هر ۵ طرح تامین شده و با بهره‌برداری از این ۵ نیروگاه خورشیدی تحولی در استفاده از انرژی‌ها تجدید پذیر در استان فارس ایجاد می‌شود.

روغنیان گفت: نداشتن آلایندگی، دسترسی آسان و دسترس بودن منابع متنوع و مختلف از مزیت‌های مهم انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و انرژی بادی است.

کارشناس تولیدات پراکنده شرکت برق منطقه‌ای فارس افزود: از سال ۹۴ تاکنون از طریق ۱۶ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، چین، ترکیه، چک تقاضای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به میزان ۴۸۰ مگاوات کرده اند و مراحل مقدماتی ساخت این نیروگاه‌ها در حال پیگیری است.

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
ساخت نیروگاه خورشیدی در لامرد

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو