تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۱۶:۰۲
ایوب قاسمی نوشت:
چگونه حسن روحانی پیروز انتخابات شد
تنها دلایلی که می‌توان آن را عامل پیروزی حسن روحانی در انتخابات دانست ۴ چیز است و آن عبارت است از تهدید، تطمیع، تخلف و ایجاد دوقطبی غیراخلاقی جنگ و صلح که پرزیدنت روحانی آن را مدیون مشاوران داخلی و خارجی خویش است.

به گزارش سرویس سیاسی عصر مُهـر، ایوب قاسمی فعال سیاسی در یادداشت خود نوشت: همه می‌دانیم که شکست یک دولت چهارساله واقعاً کار دشواری است.

می‌بایست یا دولت مستقر عملکرد قابل قبولی داشته باشد یا متأسفانه بتواند با تهدید، تطمیع، تخلف و ایجاد دوقطبی بر حریف خود پیروز شود.

به همان اندازه که پیروزی دولت نهم در سال ۸۸ به دلیل اینکه ایران درزمینهٔ مسکن، راه‌سازی، سدسازی، مدرسه‌سازی و افزایش رفاه عمومی و خدمات دولتی دچار تحول عظیم اقتصادی شده بود و مردم نه‌فقط در دو ماه آخر بلکه در طول ۴ سال آن را حس کردند دور از ذهن نبود، واقعاً باورکردنی نیست چگونه دولت یازدهم با کارنامه غیرقابل‌قبول اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی، نه‌تنها با آرای پله‌ای بلکه قاطع بر حریف با برنامه و قوی پیروز شد.

تنها دلایلی که می‌توان آن را عامل پیروزی حسن روحانی در انتخابات دانست ۴ چیز است و آن عبارت است از تهدید، تطمیع، تخلف و ایجاد دوقطبی غیراخلاقی جنگ و صلح که پرزیدنت روحانی آن را مدیون مشاوران داخلی و خارجی خویش است.

 در سال ۹۲ آقای روحانی با حمایت امثال مرحوم هاشمی و رئیس دولت اصلاحات و وعده‌های دروغین ۱۰0 روزه و برجامی و سیاه نمایی‌های شدید علیه دولت قبل و عملکرد بد یک سال آخر دولت احمدی‌نژاد تنها توانست چند صد هزار رأی از نصف یعنی ۱۸ میلیون رأی کسب کند.

پس چگونه توانست با توجه به ریزش شدید آرا از ۱۸ به ۲۴ صعود کند؟

همان‌طور که می‌دانیم از ۱۸ میلیون رأی قبلی اگر حداقل ۳ میلیون رأی از روحانی به خاطر عملکرد مفتضح اقتصادی اعم از بیکاری و رکود و ... کاسته شود، تیم روحانی با توجه به اینکه می‌داند به دلیل هنرنمایی رقیب در مصمم کردن آسیب دیدگان دولت مستقر جهت گفتن نه به روحانی، آرا از ۴۰ میلیون نفر خواهد گذشت، باید بیش از ۹ میلیون رأی بیشتر از قبل کسب کند.

تیم روحانی اگر ۵ قدم را محکم بردارد می‌تواند از هر قدم میانگین ۲ میلیون رأی را به سبد روحانی بریزد.

در قدم اول کار غیراخلاقی انجام می‌دهد و دوقطبی جنگ و صلح راه می‌اندازد. در همان زمان و البته قبل‌تر، حالا با هماهنگی یا بدون هماهنگی، عربستان ایران را تهدید به حمله موشکی می‌کند و یا آمریکا بدون هیچ ابایی به سوریه موشک می‌زند. این می‌شود که دوقطبی جنگ و صلح مثل خمیر به تنور گرم انتخابات می‌چسبد و بارها گوش مردم از عبارت اگر برجام نبود جنگ می‌شد پر می‌شود و مردم هم درنهایت به این نتیجه می‌رسند که اگر رئیسی رأی بیاورد برجام را لغو خواهد کرد و جنگ خواهد شد.

قدم دوم ترساندن جوانان خواهان آزادی پوششی و ... بود که آن‌ها را نه به خاطر عملکرد روحانی بلکه از ترس سختگیری‌های دروغین رئیسی به‌پای صندوق‌های رأی کشاند که واقعاً کار اخلاقی از طرف روحانی بود.

 

 قدم سوم عبارت است تطمیع قشر مستضعف با سه برابر کردن یارانه و وعده سود سهام عدالت و از همه مهم‌تر نقد کردن حساب دهیاران جهت کمک مالی به فقرا که الحق والانصاف خوب جواب داد

قدم چهارم که تا حدودی موفقیت‌آمیز به نظر می‌رسد تهدید وزارت کشور توسط دولت، استانداری‌ها توسط وزارت کشور، فرمانداری‌ها توسط استانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها توسط فرمانداری‌ها و ملت بخصوص روستائیان و شهرهای کوچک توسط بخشداری‌ها و دهیاری‌ها که هر دولتی ۸ ساله است و اگر به روحانی رأی ندهید نه دیگر خبری از استاندار ماندن، فرماندار ماندن و بخشدار ماندن شماست و در آخر هم بودجه شهر و روستای شما قطع خواهد شد.

و قدم پنجم و کلیدی‌ترین روش چیزی نبود جز تخلف انتخاباتی که خیلی‌ها آن را با تقلب اشتباه می‌گیرند، در سیستم انتخابات جمهوری اسلامی با توجه به حضور شورای نظارت و نمایندگان کاندیدا امکان تقلب و جابه‌جا کردن آرا غیرممکن است.

 از سویی هم که می‌دانند به خاطر شائبه تقلب در سال ۸۸ نظام دچار شکنندگی شده و هیچ‌گاه شورای نگهبان جرات اعلام تقلب را ندارد به این موضوع مهم اهتمام ویژه‌تری دارند.

تخلف گسترده انتخاباتی که دولت مستقر توانست انجام دهد و هیچ‌کس هم نمی‌تواند پس از اثبات، حق را به حق‌دار برگرداند و فقط در حد مجازات سوری خواهد ماند عبارت است از

1- مدیریت تعرفه که متأسفانه در شهر و روستاهایی که امکان بالا رفتن رأی رئیسی بود تا بیش از ۵ ساعت مردم منتظر تعرفه ماندند و پس از رسیدن هم، وقت قانونی تمام شد و مردم ناراضی و دست از پا درازتر برگشتند این بعلاوه کسانی که در همان ساعات اول نبود تعرفه به خانه برگشتند یا به پارک رفتند.

2- باز بودن دکه خرید آرا در بیست‌متری محل اخذ رأی که همگان با چشم خویش مشاهده کردند و کاری هم از دست طرفداران رقیب مظلوم برنیامد.

3- استفاده از فرصت انتخابات شورا که لیدرهای رأی نویس شوراها که همگی از طیف روحانی بودند، مثلاً اکثر مردم به خاطر قومیتی به یک کاندید حامی دولت رأی می‌خواستند بدهند و علاقه‌ای به روحانی نداشتند ولی رأی نویسان ماهر از فرصت استفاده می‌کردند و روحانی را به‌عنوان نفر ششم البته در تعرفه‌ای دیگر می‌نوشتند..

4- تبلیغ مجریان انتخابات برای آقای حسن روحانی بود که به‌کرات مشاهده می‌شد به‌جز نمایندگان فرماندار، بقیه با صدای غرا نهیب می‌زدند که مردم به روحانی رأی دهند و می‌دیدی که برخی از ترس به ایشان رأی دادند یا نمایندگان روحانی بدون هیچ مانعی رأی پیرزن‌ها و پیرمردها و بی‌سوادان را به سبد روحانی می‌ریختند.

 

بله این‌گونه بود دکتر روحانی بر مسند چموش قدرت نشست و رقیب مظلوم ایشان که انتظار رقابت سالم را از کسانی که به هر قیمتی دنبال پیروزی‌اند داشت شکست خورد، ولی مطمئن باشید پیروزی از آن‌کسی بود که اخلاق را فدای قدرت نکرد و شاید شورای نگهبان نتواند استیفای حق نماید ولی دیرهنگام نیست که حق سید مظلوم که ناجوانمردانه از صحنه رفت ولی در قلب‌ها ماند از طرف خداوند از روحانی ستانده شود انشا الله ...

پایان پیام/224224پربیننده ترین

نظر شما

نام
ایمیل شمــا
نظــــر


نظرات بینندگان
چگونه حسن روحانی پیروز انتخابات شد

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو