تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳:۵۱
یادداشت/به مناسبت روز عفاف و حجاب:
چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن
چادری که باشی به حرمت چادرت ،به خیلی چیزا پشت و پا میزنی،چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،حجابت و عفتت ،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مُهـر به نقل از  دقیانوس؛ فاطمه سیدی به مناسبت روز حجاب و عفاف در یادداشتی نوشت:با حجاب که باشی ، چادری که باشی، زمستون و تابستون و ماه رمضان برات فرقی نداره،نه تو فصل تابستون به بهونه گرما چادر و کنار میذاری و نه تو زمستون برای گرمترشدنت چادر میپوشی.نه از ترس خانواده و همسر چادر میپوشی و نه برای تایید شدن  و سر کار رفتن.

چادری که باشی به حرمت چادرت ،به خیلی چیزا پشت و پا میزنی،چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،حجابت و عفتت ،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن .

چادری که باشی خوب درک میکنی که حجاب و آرایش درست در مقابل هم قرار دارن و خوب میفهمی که عروسکا چادر ندارن و خودت و مث عروسکا نمیکنی.چادری که باشی ، میدونی چادرت یه امانته،امانتی از حضرت مادر سلام الله علیها،پس سعی میکنی تا میتونی خودت و به حضرت مادر سلام الله علیها شبیهتر کنی و هر وقت چادرت و سر میکنی این جمله رو با خودت زمزمه میکنی: هذه امانتک یا فاطمه الزهرا

چادری که باشی ،متین که باشی لباس نازک و بدن نما نمیپوشی و اندامت و به نمایش نمیذاری، چنانچه امام علی علیه السلام فرمودند: لباس ضخیم بپوشید،زیرا هرکس که لباسش نازک و بدن نما باشد،نشانه سستی و ضعف دین اوست.(بحار الانوار جلد۷۷ص۸۷)

درسته شهرمون ،هوای خیلی گرمی داره، اما این گرمی هوا نباید بهونه باشه که چادرمون و کنار بذاریم.اصلا چادری بودن و چادر پوشیدن عشق میخواد.خیلی وقتا، تو همین شهر کوچیک خودمون که قدم میزنم ، میبینم چقدر حجاب تو شهرمون کم رنگ شده.چه مادرای جوونی رو میبینم که  دست در دست دختر کوچولوهاشون دادن و با هم قدم میزنن.وقتی به پوشش این مامانا نگاه میکنم به این فکر میکنم که فردا پوشش این دختر چطوره؟ اونم مث مامانش عروسک میشه؟مث مامانش آستین کوتاه  و مانتوی کوتاه میپوشه و نصف موهاش از جلو و پشت سرش بیرونه؟مث مامانش،رنگ لاک جیغش و لباسش ست میشه؟  مث مامانش انقدر پاشنه کفشش بلنده که نمیتونه باهاش راه بره؟همیشه به این فکر میکنم که چطور این مادر،حق مادر بودنش و ادا میکنه؟چطور میخواد به دخترش یاد بده که باحجاب باشه ، با اینکه خودش حجاب نداره؟ و سوالاتی مث این که همیشه فکرمو مشغول میکنه و جوابی براش پیدا نمیکنم.

امیدوارم همه ی دخترامون حضرت زهرا سلام الله علیها رو الگوی خودشون قرار بدن و دختر خوب و پاکی برای پدر و مادرشون و مادر خوبی برای فرزنداشون باشن.ودر اخر این و به خاطر داشته باشن که”حجاب فریضه ایست که ترک آن فرصت قضا ندارد“.

انتهای پیام/پربیننده تریننظرات بینندگان
چادری که باشی خوب میدونی به خاطر همین چادرت،خیلیا رفتن و دیگه برنگشتن

نظرسنجی

آرشیو
شما بیشتر از چه طریق اخبار را دنبال می کنید؟

آخرین عناوین

پربازدید ترین

آرشیو