تاریخ : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹ 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020
7
اکبری رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهرستان مُهر در جمع خبرنگاران:

کمک ۲ میلیارد و شش صدمیلیونی خیرین به بیمارستان/ جذب متخصص قلب، زنان و بیهوشی/ پیشرفت بیمارستان مرهون همکارانم هستم

  • کد خبر : 1607
  • 05 آگوست 2020 - 7:13
کمک ۲ میلیارد و شش صدمیلیونی خیرین به بیمارستان/ جذب متخصص قلب، زنان و بیهوشی/ پیشرفت بیمارستان مرهون همکارانم هستم
نشست خبری بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهر مُهر با حضور هادی اکبری سرپرست، علی عشقی مدیر داخلی بیمارستان و محیا پیام مسئول روابط عمومی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهر مُهر و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات مسجد بیمارستان برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصر مُهر، نشست خبری بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهر مُهر با حضور هادی اکبری سرپرست، علی عشقی مدیر داخلی بیمارستان و محیا پیام مسئول روابط عمومی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهر مُهر و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات مسجد بیمارستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری هادی اکبری سرپرست بیمارستان فاطمه الزهرا(س) ضمن عرض تبریک به مناسبت عید غدیر خم و روز خبرنگار بیان داشت: خبرنگاران، از دل جامعه و مردم هستند و خبرنگاران، آگاهی‌بخشان جامعه ما هستند که اگر نباشند این خبرنگاران متعهد، یک جامعه امکان پیشرفت نخواهد داشت و اگر حوزه سرزمینی و جغرافیایی خودمان را ببینیم هر سرزمینی که خبرنگاران متعهد در آن سرزمین هستند و رسالت و امر آگاهی‌بخش خود را انجام داده است پیشرفت‌های بسیار خوبی در تمامی مراحل داشته است.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهر مهر ادامه داد: در این ایام که شهروندان و جامعه درگیر به این بیماری کوید ۱۹ است آگاهی بخشی از سوی رسانه‌ها می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شیوع این بیماری در جامعه داشته باشد و شهروندان با آگاهی بیشتر و دقیق‌تری این دوران را سپری خواهند کرد.

وی افزود: این‌جانب به‌عنوان یک مسئول از همه رسانه‌ها می‌خواهم که هرگونه پیشنهاد، نقد و یا راهکاری در خصوص مجموعه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهر مهر دارند، برای کمک به پیشرفت بیمارستان و ارائه خدمات ایمن به مردم شریف منطقه و شهرستان مُهر اعلام کنند.

این مسئول در ادامه گریزی هم به همکاران خود در این مجموعه زد و گفت: در این مدت یک‌ساله هرگونه کارهای خوب و مثبتی در این بیمارستان انجام‌گرفته است با کمک عشقی مدیر داخلی بیمارستان و همت همه عزیزان همکار بوده است.

اکبری ادامه داد: بنده از همه مردم شهرستان، خیران گرامی و عزیز، بیت آیت‌الله مهری تشکر می‌کنم که هر زمان نیاز به کمک داشته‌ایم همکاری لازم را با ما داشته‌اند و کمک و راهنمایی‌های این عزیزان چراغ راهی برای ما بوده است که بتوانیم این مسیر خدمت برای شهروندان، به‌خوبی طی کنیم.

سرپرست بیمارستان شهرستان مهر در ادامه و در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان ساخت: از شهریورماه سال گذشته که به‌عنوان مسئول بیمارستان مهر معرفی‌شده‌ام در ابتدا چند ماه اول به بررسی وضعیت بیمارستان پرداختم و بعد از وضع موجود بیمارستان برنامه‌های کوتاه‌مدت برای سال ۹۸ برنامه‌ریزی شد و با توجه به اینکه بیمارستان در قسمت پایین یک بخش بسیار خوبی داشت، اما مشکل این قسمت نبود آسانسور بود که بیمارانی که در بیمارستان عمل می‌شدند امکان استفاده از آسانسور نداشتند که این آسانسور با مبلغی بیش از ۱۰ میلیارد ریال راه‌اندازی و دومین کار که در بخش عمران برای ما اهمیت ویژه‌ای داشت، نبود قسمت پسماند بیمارستان بود که تا پایان سال گذشته این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

اکبری افزود: سومین مرحله برای ما کمبود محل استراحت برای کارکنان بود که پیگیری‌ها برای مجوز و ساخت انجام گرفت که در سال گذشته ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، مجوز جذب دونیروی نگهبان، یک نفر کارشناس آزمایشگاه، کارشناس تغذیه و کارشناس فوریت‌های پزشکی برای کادر بیمارستان مجوز جذب گرفتیم.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهرستان مهر خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از مشکلات که برای همه ما اهمیت ویژه‌ای داشت کمبود پرداختی‌های مناسب برای پزشکان، کارکنان و پرداخت مطالبات بود که بخش اعظم این نیز انجام گرفت و یکی دیگر از مشکلات توسعه بخش بیمارستان و بخش تالاسمی بود که این بخش نیز راه‌اندازی و آموزش‌های لازم انجام گرفت و در بخش تجهیزات پزشکی، پیگیری‌های لازم برای ساختمان الحاقی انجام و مجوز این بخش نیز دریافت کردیم  و همچنین مجوز تجهیزات نیز پیگیری و دریافت کردیم.

این مسئول یادآور شد: موردی که زیاد وقت ما را گرفت اعتبار سنجی بیمارستان بود و به‌شدت درجه بیمارستان بر روی درآمد بیمارستان تأثیر مستقیم دارد و با توجه به اینکه بیمارستان مشکلات بسیار زیادی در این زمینه داشت با کمک و همت مجموعه کادر طی ارزشیابی‌هایی که از استان از این بیمارستان انجام شد راضی بودند و طبق پیش‌بینی‌ها و ارزشیابی‌های انجام‌شده درجه بیمارستان افزایش خواهد یافت و حداقل یک رتبه بالاتر خواهیم رفت.

اکبری در ادامه بیان داشت: در پایان سال ۹۸ برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی برای سال ۹۹ طراحی شد و راه‌اندازی فوری بخش تالاسمی بیمارستان بود که در چهارماهه اول سال ۹۹ این بخش راه‌اندازی شد و دیگر بیماران تالاسمی شهرستان مهر نیاز نیست به شهرستان‌های هم‌جوار مراجعه کنند.

اکبری تصریح کرد: ادامه فعالیت‌ها در سال ۹۹ رخ‌داده است،  یکی از موارد که نارضایتی‌های شدیدی ایجاد کرده بود هم برای پزشک، هم برای کارکنان و هم برای مردم، دستگاه رادیولوژی آنالوگ و بسیار قدیمی و باکیفیت پایین بود و یک ماه زمان برد تا ما توانستیم رادیولوژی دیجیتال را راه‌اندازی کنیم و هم‌اکنون شهروندان می‌توانند از این دستگاه باکیفیت بسیار بالا استفاده کنند و این دستگاه باعث شد بسیاری از بیماران ما به شهرستان‌های مجاور اعزام نشوند و این دستگاه حتی قدرت تشخیص برای پزشک نیز در این شرایط کرولایی بسیار بالابرده است.

این مسئول تصریح کرد: در سال جاری با کمک خیرین بیش از ۲ میلیارد و شش‌صد میلیون تومان اعتبار جذب کرده ایم و در بخش عمران توانستیم ساختمان پسماند بیمارستان را از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ۹۰ درصد رسیده است و محل استراحت کادر درمان را به ۸۵ درصد رسیده است، درب‌های ساختمان به‌طور کامل تعویض شدند و مهم‌ترین کاری که انجام شد و ماندگار خواهد بود تأمین دلیل ساختمان الحاقی خواهد بود که این تأمین دلیل انجام شد و هم‌اکنون کارهای قرارداد این ساختمان الحاقی در حال انجام است و پیمانکار جدید نیز معرفی می‌شود.

وی افزود: برای ساختمان الحاقی و محوطه و… نزدیک به ۸۰ میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که ۴۰ میلیارد ریال از پالایشگاه پارسیان سپهر  و (اتان ریکاوری) جذب کنیم و مبلغ ۴۰ میلیارد نیز به همت  دانشگاه علوم پزشکی پرداخت خواهد شد.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س)شهر مُهر یادآور شد: ما توانستیم در سال جاری پزشک متخصص قلب، پزشک متخصص زنان و پزشک متخصص بیهوشی جذب کنیم و توانستیم پزشک متخصص داخلی و پزشک اطفال را در شهرستان مقیم کنیم که این کار در شرایط کرونایی کمک بسیار خوبی برای شهرستان بود.

هادی اکبری رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهرستان مهر خاطرنشان ساخت: کمترین حق شهروندان هر شهری است که خدمات درمانی ایمن داشته باشند و برای ما تنها گرفتن خدمات درمانی اهمیت ندارد بلکه خدمات درمانی ایمن برای ما مهم و اهمیت دارد، در مجموعه ما قطعاً ایراد و مشکلاتی وجود دارد و از رسانه‌ها می‌خواهیم که این موارد را به ما منتقل کنند تا بتوانیم این مشکلات را هم رفع کنیم و شهروندان شاهد خدمات خوبی در این بیمارستان باشند.

اکبری در بخش پایانی صحبت های خود گفت: در بیمارستان ما حداقل هر هفته دو جلسه ویژه و تخصصی کرونا برگزار می شود و نیروهای با تجربه بالاتر در این بخش کرونایی بیمارستان حضور دارند و یک اتاق اختصاص به بیماران مشکوک به کرونا است و ما از ابتدا مراحل جداسازی را انجام داده‌ایم و توانستیم ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی را بیش از دو برابر کنیم و ما هر دو ساعت یک‌بار تمام سطوح و هرچند روز یک‌بار کل محیط بیمارستان را گندزدایی می‌کنیم.

محیا پیام مسئول روابط عمومی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهر مهر گفت: در ابتدای این نشست خبری گفت: روز خبرنگار بهانه‌ای شد تا ذهن‌هایمان را از قید کلمات بی‌شمار رها کرده و جسورانه در دنیای بی‌کران خبر خلاصه شویم.

پیام خاطرنشان ساخت: هدف از نشست امروز، بزرگداشت مقام خبرنگار و بررسی عملکرد یک‌ساله بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرستان مهر است.   شایان‌ذکر است که در پایان این نشست خبری از اصحاب رسانه شهرستان‌های لامرد و مُهر تجلیل شد.

لینک کوتاه : http://asremohr.ir/?p=1607

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.